Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 70 komentarzy

Nadchodzi Pocieszyciel

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Świat stara się za bardzo nie wywoływać Ducha Świętego, bo Pocieszyciel jest duchem przeciwnym światu. Z cyklu jest dla Ciebie Dobra Nowina cz. 5 z 6.

Wyznanie Jezusa swoim osobistym Panem i podjęta decyzja porzucenia złych dróg w swoim życiu nie pozostaje bez Bożej reakcji. Chrystus obiecał swoim uczniom wysłać Pocieszyciela. Mówił: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was, a jeżeli odejdę, poślę Go do was (J 16w7). Sam Jezus cenił wysoce tego Ducha Pocieszyciela. Uznawał swoje odejście za pożyteczne w świetle posłania Pocieszyciela.

Kto się nawróci i uzna Chrystusa weźmie w darze Ducha Świętego.

Duch święty jest wypełnieniem Bożej obietnicy. Jest Duchem, który przychodzi by zmieniać rzeczywistość Twojego i mojego życia. Pomaga kroczyć ścieżką bez grzechu. Pomaga podnieść się z każdego upadku, jest blisko i da się go odczuć. Duch Święty może być inspiracją dla Twoich działań. Pytany o wybór może wskazywać właściwe zachowanie.
Z Nim wszystko wydaje się prostsze. Z nim można sięgnąć tego co po ludzku jest niemożliwe.

Bóg Ojciec siedzi na tronie świata, po wypełnieniu swojej misji po prawicy zasiadł Chrystus. Duch zaś jest nieustannie posyłany do ludzi, obecny wśród nas. Zapraszany wypełnia szczelnie przestrzeń serc i umysłów. Udziela Bożych darów. Roztropności, mądrości, męstwa, umiejętności, rady.. Gdzie jest Duch Święty tam jest pokój, radość i miłość bo takie owoce przynosi Jego obecność..

Duch Święty gdy przychodzi zmienia serca ludzkie. Nawet zatwardziałe mogą stać się sercami żywymi, pełnymi dobra. Daje poznać i zrozumieć w pełni misję i osobę Jezusa. Pomaga by Chrystus był w centrum uwagi. Daje łatwość w tym by świadczyć o wierze przed innymi. Inspiruje i zapala do modlitwy, do wielbienia Boga. Do dziękczynienia.

Nie trzeba na ten dar zasłużyć. Duch Święty jest posłany by być z wyznawcami Chrystusa. Aby w ten sposób już tu na ziemi stanowić z nimi jedno. Jesteś spragniony doświadczenia Boga? Potrzebujesz pocieszenia? Umocnienia? Utwierdzenia? Motywacji?

Na Ducha Świętego trzeba się otworzyć. On jest delikatny i nie wejdzie nieproszony. Chrystus powiedział: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak mówi Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza, a powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego, Duch bowiem nie został jeszcze dany, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony (J7 w 37-39).

Dałeś się Bogu kochać? Uznałeś, że jesteś grzesznikiem i zechciałeś swoje życie oddać Jemu? Wyznałeś swoimi ustami i sercem przyjąłeś wiarę, że Jezus jest Twoim osobistym Królem i Panem? Jeśli tak, to Duch Święty Cię napełni. Napełni Twoje emocje, rozum, wolę. Będzie manifestował się w Twojej pracy, rodzinie, życiu osobistym.. Duch Święty chce być z Tobą w komunii.

Pytaniem do tej chwili otwartym pozostaje czy Ty chcesz otrzymać Ducha Świętego?

Oczywiście być może już w życiu się na Niego natknąłeś tu i ówdzie. Tym razem jednak chodzi po prostu o Niego. Świadome zaproszenie i ciągłe wołanie o by przyszedł i był obecny w Twoim życiu.

Mam wiarę i doświadczenie, że Duch wieje kędy chce. Bożego Ducha nic bowiem nie ogranicza. Możesz otrzymać ten dar również Ty.

Kiedy? Teraz.

Jak to zrobić?
Zwróć się do swojego Ojca który jest w niebie. Szczerze otwórz na Niego serce. Najpierw uwielbij Chrystusa swoimi słowami i myślami. Uciesz się z Jego miłości i zaproś do swojego życia Jego Świętego Ducha.
Poproś w imieniu swojego Pana Jezusa Chrystusa. Proś cierpliwie i szczerze. Jak długo? Nie wiem. Ty wiesz lepiej. Proś tyle ile potrzebujesz. On na pewno przyjdzie. Zawsze przychodzi. To nie problem jeśli nie spostrzeżesz w którym dokładnie momencie Cię ogarnie sobą.
Na pewno jednak poznasz, że przyszedł. Będziesz wiedział.

Jeśli zaś nie będzie mógł się dostać, to wskaże Ci gdzie jeszcze, w jakiej dziedzinie, musisz poddać Bogu swoje życie i uznać swoją grzeszność.

Zachęcam Cię, zrób to w tej chwili. Decyzja otworzenia się na Ducha Świętego jest konsekwencją żywej wiary w Zbawiciela. Doświadczać Ducha Świętego w życiu to coś wspaniałego!

Módl się:
Tym razem nie napiszę Ci jak masz się modlić. To musi być całkowicie Twoja modlitwa. Poprzednio w ramach tego cyklu pomagałem, tym razem pomoże Ci Ten o Którego prosisz..

 

Popczednia część cyklu tu:

//chris.schol.nowyekran.net/post/74306,nawroc-sie-teraz

KOMENTARZE

 • Mądre i pomocne słowa prawdy
  mogę tylko potwierdzić osobistym doświadczeniem. I dodać że nie ma w życiu człowieka nic co by mogło równać się z Łaską Ducha Świętego.

  Chciałbym tylko przestrzec przed niebezpieczeństwem, bowiem kiedy ktoś już otrzyma Ducha Świętego może być ze zdwojoną siłą kuszony przez zło. Przestroga jest taka że pod żadnym pozorem w stanie łaski nie wolno popełnić żadnego zła. W razie ataków zła należy uciekać do Boga i Ducha. Zanim bowiem nauczymy się kierować do Ducha Świętego świadomie może minąć jakiś czas. A moment w którym spływa na nas łaska może być tak bardzo odmieniający nas że możemy wpaść w swego rodzaju pychę i uznać że możemy jego mocą czynić co chcemy.

  Duch Święty to realna moc duchowa. Pamiętajmy że mając łaskę Ducha Świętego możemy wyganiać demony. Ale należy to czynić w sposób duchowy z miłością.

  Pamiętajmy Duch Święty jest Miłością Boga więc i my musimy czynić wszystko przez Miłość.
 • Czemu na avatarze jest anioł z czarnymi skrzydłami?
  .
 • @circ 17:55:24
  No, żaden to ciemnawy anioł, a tylko gołębica sfotografowana od dołu w pochmurny dzień. Intencją główną był napis zawołania.
 • @Antymedyczny 17:52:46
  Gdy mowa o Duchu św. warto skupić się na Nim zamiast na rzeczach złych. Nawet jeśli masz dobre intencje to odwróciłeś uwagę od meritum.
  Pzdr
 • @christophorosscholas 18:00:29
  Owszem. Masz pewną słuszność ale wiedząc jak jest z duchem świętym, a sam Jezus przed tym przestrzega dopisałem również przestrogę. Od zła mamy się odwracać i nie dać sprowokować ale to nie znaczy że mamy udawać że go nie ma. Podobnym niebezpieczeństwem jest udawanie... zresztą każde udawanie jest niezdrowe.
 • @Antymedyczny 18:06:43
  Jak pewnie zauważyłeś notka jest cyklem. Dziś proponuję skupić uwagę na otwartości i wzywaniu Ducha Św. Zamiast na ostrzeżeniach. Możesz dodać coś w tym temacie?
 • @Antymedyczny 18:06:43
  A "I dodać że nie ma w życiu człowieka nic co by mogło równać się z Łaską Ducha Świętego. " z pierwszego komentarza to smakowitość!
  Pozdrawiam
 • @christophorosscholas 18:14:24
  W zasadzie napisałeś wiele, prawie wszystko. Reszta zależy od tego czy ktoś rzeczywiście otworzy swoją duszę. Cóż mogę dodać. Można wiele jeszcze napisać. Wszystko w zasadzie powiedział Jezus. Trzeba wybaczyć wszystkim w pierwszym rzędzie bo inaczej nie otworzymy swojego wnętrza. Trzeba oddać wszystkie krzywdy, zranienia, urazy. Trzeba się otworzyć jak dziecko. Trzeba wybaczać wszystko i przyjmować drugi policzek w razie gdyby coś się działo.  Ale właśnie o to chodzi że będąc jak dziecko otrzymując Ducha Świętego jesteśmy jak niemowlęta i potrzebujemy pomocy aby nie zbłądzić. A bardzo łatwo jest zbłądzić mając łaskę. Znam takich ludzi, o wielu takich słyszałem. Istnieje wszak niebezpieczeństwo niepełnego odrodzenia, a wtedy stan takiej osoby staje się wielokroć gorszy niż przed otrzymaniem łaski.  TAk więc potrzeba przestrogi istnieje zawsze, w każdym miejscu i czasie. Nie ma nieodpowiedniego czasu na przestrogę. Jeśli podajesz komuś klucz do Nieba to również wraz z tym kluczem trzeba w prawdzie podać mu rękę. Skoro już wprowadzasz kogoś.

  Dotyczy to SZCZEGÓLNIE LUDZI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI ZYCIOWEJ I OSOBISTEJ. Dlatego taka przestroga jest ważna aby ją zawrzeć zawsze kiedy mówi się o Duchu Świętym.

  Ten kto zna moc ducha świętego i ten kto wierzy w nauki Jezusa, a przecież nie może duch prawdy zaprzeczyć Jezusowi ten wie jakie niebezpieczeństwo czyha na synów bożych.
 • @christophorosscholas 18:19:11
  ///A "I dodać że nie ma w życiu człowieka nic co by mogło równać się z Łaską Ducha Świętego. " z pierwszego komentarza to smakowitość!
  ///

  No widzisz. Pozwól że ja cię przestrzegę. Słowo smakowitość jest iście diabelskie. Typowo diabelskie. Smak to tyle co smok. To jest szczegół ale właśnie tak od dawien dawna popsuto język.

  Ale to jest Prawda Absolutna. Nie możesz mieć nic lepszego od Miłości Boga. Po prostu wszystko inne jest wtórne i jakby mało ważne. Kiedy na człowieka spływa łaska, kiedy chodzi w chwale Boga wtedy czuje się jakby fruwał i wszystko staje się jasne. Duch Święty wszystko naprawia, leczy. To jest można powiedzieć nadprzyrodzona moc która jest dana każdemu z nas w darze. Rzecz w tym że nie każdy chce po ten dar sięgnąć.
 • @circ 17:55:24
  @circ "Czemu na avatarze jest anioł z czarnymi skrzydłami?"

  To jest dopiero diabelska sztuczka. Aby odciągnąć uwagę z tematu i istoty rzeczy na to jaki jest awatar.


  christophorosscholas 20.11.2012 18:03:42
  ///
  No, żaden to ciemnawy anioł, a tylko gołębica sfotografowana od dołu w pochmurny dzień. Intencją główną był napis zawołania.///

  circ chodzi chyba nie o zdjęcie wprowadzające z gołębiem tylko twojego awatara z husarzem którego ona nazwała aniołem.

  Ale nie w tym rzecz bo to jest typowe czepialstwo. Po prostu coś w nią wstąpiło kiedy przeczytała twój tekst i próbuje odciągnąć uwagę.
 • @circ "Czemu na avatarze jest anioł z czarnymi skrzydłami?"
  To jest dopiero diabelska sztuczka. Aby odciągnąć uwagę z tematu i istoty rzeczy na to jaki jest awatar.


  christophorosscholas 20.11.2012 18:03:42
  ///
  No, żaden to ciemnawy anioł, a tylko gołębica sfotografowana od dołu w pochmurny dzień. Intencją główną był napis zawołania.///

  circ chodzi chyba nie o zdjęcie wprowadzające z gołębiem tylko twojego awatara z husarzem którego ona nazwała aniołem.

  Ale nie w tym rzecz bo to jest typowe czepialstwo. Po prostu coś w nią wstąpiło kiedy przeczytała twój tekst i próbuje odciągnąć uwagę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31