Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 70 komentarzy

Jezus już Cię odkupił - fakt dokonany

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chrystus wykonał misję wykupienia Ciebie od śmierci. DROGA PRAWDA ŻYCIE Jest dla Ciebie DOBRA NOWINA 3/6.

 

 

Boża miłość jest wielka i nieskończona, niestety grzech utrudnia jej doświadczania. Jednak co ludziom po miłości, której nie doświadczają? To przecież tak jakby jej nie było. A jednak jest! I to aktywna.

Bóg, który kocha ludzi podjął działanie, posłał na ziemię swojego Syna z misją odkupienia każdego człowieka. Jezus kompletnie wykonał tę najtrudniejszą misję świata.

Dokonało się to przez wcielenie, życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, prawdziwego Mesjasza i Wybawiciela.

Chrystus umierając spłacił całe nasze zadłużenie. Piekielna windykacja nie może Cię dosięgnąć, jeśli zechcesz, bo Chrystus poręczył za Ciebie. Dla Ciebie jest wieczne życie, zamiast śmierci i wiecznego pustkowia. Rozwiązaniem dramatu w obliczu, którego stanął człowiek jest właśnie ten, w którego imieniu mamy zbawienie.

Jezus.  Boży Syn, Zbawiciel,  Książę Pokoju, Bóg z nami.

Grzech jest długiem zaciąganym każdorazowo przez człowieka. Zapłatą za grzech jest śmierć. Jezus przez tajemnicę odkupienia jaka dokonała się na krzyżu spłacił jednorazowo wszystkie długi wszystkich ludzi. Złożył ofiarę krwi, umarł ponosząc w ten sposób skutek grzechu każdego człowieka i zmartwychwstał!

Złamał śmierci moc, pokonał ostatecznie buntowniczego anioła. Odkupił ludzkość. Odkupił mnie. Odkupił Ciebie! To już się dokonało. Około 2000 lat temu. Fakt dokonany i niezależny od Ciebie, nawet gdyby przyszło Ci do głowy protestować.

Albowiem Bóg, tak umiłował świat, że a swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. To jest Boża miłość. Ukazana w stworzeniu i dopełniona ofiarą Chrystusa. Nie ma bowiem większej miłości niż ta gdy ktoś oddaje życie za przyjaciół swoich.

Bóg bowiem posłał na świat swego Syna nie po to aby świat potępił ale po to aby świat został przez niego zbawiony. Rozumiesz to? Jezus nie przyszedł na świat po to by bić Cię linijką po rękach. Nie po to by kontrolować Cię wszystko przenikającym wzrokiem i w decydującym momencie gdy grzeszysz wyskoczyć z szafy, czy pudełka krzycząc „mam cię!”.

Bóg pomimo tego, iż jest sprawiedliwy i zna każdy grzech, który Go rani, posłał swego Syna by ten pomógł Ci się wydźwignąć! Podnieść z upadku. Zdjął z Ciebie skutek grzechu jeśli się uchwycisz Jego płaszcza.Jezus powiedział „przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i utrapieni jesteście, a ja was pokrzepię”. To obietnica aktualna dzisiaj dla Ciebie.

Odkupienie jakie się dokonało rodzi skutki. Pierwszym jest to, że człowiek czuje się wewnętrznie spójny. Nie ma już skłócenia z samym sobą. Ofiara Zbawiciela powoduje, iż możliwe jest, pomimo grzesznej natury życie w zgodzie, jedności i wyśmienitej relacji z innymi osobami. Powoduje, iż małżeństwo może być święte, dobre i szczęśliwe. Rodziny mogą być pełne, z miłością, która się przelewa, z ojca na matkę i z powrotem. Z rodziców na dzieci i z powrotem. Wreszcie na dziadków, z dziadków zaś na wnuczków. Taka miłość jest możliwa, możliwym jest w Jezusie życie z ograniczonym doświadczeniem ciemności grzechu.

Ofiara Jezusa spowodowała naprawienie relacji z Bogiem. Możemy się komunikować z „Ojcem naszym, który jest w niebie”. Możesz żyć w relacji z nim. Czym jest taka relacja? Dialogiem, stosunkiem emocjonalnym w obie strony, właściwym traktowaniem w obie strony. Tak. W obie strony. Z tym, że Bóg nas traktuje właściwie cały czas. To my tutaj musimy się troszkę bardziej otworzyć na dobrą współpracę.

Podziękuj swojemu Ojcu za dar Chrystusa, dla Twojego życia.

Jezus zapłacił za grzechy Twojego życia. Za grzechy, które dokonałeś do dzisiejszego dnia. Więcej. On zapłacił za wszystkie grzechy jakie dokonasz od teraz do końca swojego życia! Taka jest miłość Boża. Taka jest ofiara Pana i Zbawiciela. Chrystus nie ma wroga. Pokonał śmierć i pokonał zbuntowanego anioła. Jest zwycięzcą!

To jest dobra nowina o Jezusie z Nazaretu. Lepszej nigdy w życiu nie usłyszysz. Każdy kto uchwyci się Jezusa dostąpi życia wiecznego i doświadczy zmiany swojego życia już tu na ziemi. To nie jest sezonowa promocja czy jednorazowa okazja. Ta wiadomość skierowana jest do każdego i zawsze! Bez względu na opcję polityczną. Bez względu na dotychczasowe życie. Chrystus ma moc skruszyć dotychczasowe więzy. Uzdrowić otrzymane i zadane rany. Usunąć chorobę. Wysprzątać Świątynię. Jezus to droga, prawda i życie. Bo Jezus przyszedł na świat aby byśmy mieli życie i to życie w obfitości.

Nie masz wpływu na to co dokonał Jezus. Ty masz wpływ na swoje życie. Decydujący będzie twój stosunek do zbawczego dzieła Chrystusa.

Jezus jest ratunkiem. Nie ma innego imienia w, którym moglibyśmy być zbawieni. Owszem teologowie z nieskończonej miłości Boga wyprowadzili twierdzenie, że zbawieni będą również Ci uczciwie żyjący, którzy nie mieli okazji spotkać się z dobrą nowiną, bo kwadrans przed jedyną okazją w życiu lew zjadł wędrownego misjonarza. Jednak nie jest to tratwa ratunkowa dla tych co Jezusa odrzucili.

Dla nas, którzy jesteśmy świadomi, Jezus jest jedynym pewnikiem życia wiecznego, bramą do nieba! Dzięki Niemu mały śmiały przystęp do Ojca.

Jezus zbawił, każdego człowieka, ale też zapłacił za grzechy społeczeństw i narodów, za które trudno byłoby obarczyć jedną konkretną osobę. Jezus Książę Pokoju wprowadza więc pokój między braci, ale też wprowadza pokój między narodami. Nie muszą istnieć wojny niosące śmierć i zniszczenie. Jest możliwa dobra relacja między narodami, tak samo jak dobra relacja między braćmi. W Jezusie wszystko jest możliwe.

 

Czy dobra nowina o Jezusie trafiła w Twoje serce? Jeśli tak to podziękuj Zbawicielowi za dzieło jakiego dokonał.

Jezu Chryste, dziękuję Ci za to co zrobiłeś dla ludzi. Dziękuję Ci za to co zrobiłeś dla mnie. Dziękuję Ci za to, że dokonałeś dzieła zbawienia w moim życiu, że to dotyczy mnie osobiście! Dziękuję Ci, że nie muszę doświadczać śmierci, już tu na ziemi i że mogę mieć pewność życia wiecznego.

 

Jezus jest rozwiązaniem każdego problemu. Jezus jest odpowiedzią na każde pytanie. Jezus jest nadzieją w każdej ciemności! Jest idealnym przykładem życia miłością. Sam przeszedł ścieżkę miłości i zachęca Cię byś szedł za Nim. Myślisz, że przesadzam? No cóż. Ja myślę, że to jest właśnie chrześcijańska wiara - > wiara w moc Chrystusa.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poprzednia notka cyklu:

//chris.schol.nowyekran.net/post/52305,ustalmy-fakty-jestes-grzesznikiem

KOMENTARZE

 • Piękny tekst
  Nic dodać, nic ująć. O to właśnie chodzi, o Chrystusa a wszystko inne jest obok
 • Co za brednie!
  Twoj bog zachowal sie jak zwykly prymityw. Zamiast w swojej wielkosci po prostu wybaczyc zazadal dla siebie ofiary zastepczej. I to z wlasnego syna. Juz to swiadczy o tym, ze twoj bog to fikcja wymyslona przez prymitywnych ludzi, a nie realnie istniejacy byt.
 • @Lorotomasso 19:15:08
  Zbyt płasko patrzysz na życie, zbyt ciasno bez odniesienia do rzeczywistości.

  Bóg nie może wybaczyć ponieważ masz wolną wolę. TO ty możesz dzięki Jezusowi uzyskać wybaczenia. Jezus o tym powiedział, powiedział też jak to osiągnąć.

  A dla kogo jest to potrzebne? Dla tych którzy potrzebują. CO robił Jezus? Leczył chorych.

  Jeśli uważasz że z tobą jest wszystko ok to czemu się tak denerwujesz? Zostaw tego Boga dla innych, nie utrudniaj skoro sam nie możesz pojąć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31