Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 70 komentarzy

CP w natarciu - ofensywa polskości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po ponad roku dyskusji w blogosferze, i to na wielu portalach, po raz pierwszy, Cywilizacja Polska, opracowanie Krzysztofa Wojtasa zostanie przedstawione w formie prelekcji. Wrocław 9 stycznia godzina 17:00,ul. Kuźnicza 11-13

 

 

Ofensywa polskości.

CP w natarciu.

 

Stanie się to w stolicy zdolnego Śląska. We Wrocławiu.

W najbliższy poniedziałek 9 stycznia a.d. 2012. O godzinie 17:00

W sali Wrocławskiego Oddziału stowarzyszenia Civitas Christiana ul. Kuźnicza 11/13.

 

Czy CP w ujęciu opracowanym przez Krzysztofa Wojtasa będzie myślą czy ideą do której zechce się odwoływać Polak? Nie wiem tego, ale warto sprawdzić. Bo to konstruktywna i spójna próba przełamania impasu. W dodatku to dość kompleksowa wizja naprawy RP i podniesienia polskiego ducha. Wizja na lata i na pokolenia. To żmudna pozytywistyczna praca obliczona na bardzo odległy efekt, a mimo to może przynieść szybko pierwsze pozytywne owoce.

Czy godna jest tego by ją realizować? Oceńcie sami. Każdy krytyczny głos przyczynia się do tego by tę ideę wzmacniać i krystalizować. Jednocześnie pragnę zauważyć, że to wspaniała i zaszczytna płaszczyzna sporu.

Mimo występujących gdzie nie gdzie kontrowersji ta idea żyje, rozwija się i posuwa do przodu. Myślę, że można liczyć w dziesiątkach liczbę osób, które do tej pory stawały do polemik z Krzysztofem Wojtasem. Jaki efekt? Nowe spostrzeżenia, ugruntowanie się w zauważonych wcześniej diagnozach, krystalizowanie się idei. Ubogacanie jej o nowe aspekty lub jedynie zauważenie i odnotowanie ich. Z pewnością idea została już poddana merytorycznej próbie. To jednak mało, jeśli ma szanse aspirować do myśli, która połączy wielu, to potrzebuje kolejnej fali solidnej merytorycznej krytyki. Taką próbę podejmie Kuźnia Myśli na Kuźniczej we Wrocławiu. Wraz z zaproszeniem pozostaje liczyć, że adwersarze stawią się licznie i z zapałem przystąpią do dzieła.

Kończąc spuśćmy trochę pary z gwizdka. Pierwszy raz nie wyjdzie idealnie. Nie jest to prosta tematyka, wie o tym kto czytał opracowanie CP i w tych dyskusjach uczestniczył. Krzysztof Wojtas miał arcytrudne zadanie dokonać syntezy takiego materiału i zaprezentować go w sposób ciekawy i smaczny. Trzeba uważać na czające się wszędzie drapieżne dygresje...

Zapraszam na to ciekawe spotkanie.

 

KOMENTARZE

 • pytanko
  A jest to opracowanie dostępne gdzieś w sieci ?
 • @janwia
  Jest http://polacy.eu.org/cp/
  pozdrowienia
 • @janwia
  Wersja na polacy.eu.org - jest opracowaniem z przed roku.
  To, co będzie prezentowane we Wrocławiu - jest wersją przeredagowaną, chyba bardziej czytelną.
  W sieci będzie za kilka dni - po spotkaniu we Wrocławiu.
  M.in. z uwagi na odniesienia do przewidywanej dyskusji i uzupełnień z tego wynikających.
  Na pewno będzie na nE, ale w całości - chyba jednak na polacy.eu.org
  Tekst obecnie ma kilkanaście stron i może być nieco zwiększony (obecna wersja to ponad 30 stron).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31